150D107X0015S2T
Mfr.Part #
150D107X0015S2T
Description
CAP TANT 100UF 20% 15V AXIAL
Voltage - Rated :
15V
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Axial
Length :
19.96mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Lead Diameter :
640 μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Leakage Current :
6µA
Manufacturer Size Code :
S
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Published :
Voltage - Rated DC :
15V
Diameter :
8.92mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C