150D107X0010R2TE3
Mfr.Part #
150D107X0010R2TE3
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
100μF
Diameter :
7.34mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Manufacturer Size Code :
R
Mount :
Through Hole
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
17.42mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Plating :
Tin
Lead Diameter :
640 μm
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm