150D106X9035R2T
Mfr.Part #
150D106X9035R2T
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
17.42mm
Lead Diameter :
640 μm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
R
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
35V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
10μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Diameter :
7.34mm