150D106X9035R2GE3
Mfr.Part #
150D106X9035R2GE3
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
R
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
35V