150D106X5050R2BE3
Mfr.Part #
150D106X5050R2BE3
Description
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
R
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10μF
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Series :
TANTALEX®, 150D
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C