150D106X5010B2TE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
150D106X5010B2TE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 5% 10V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
10μF
Package / Case :
Axial
Manufacturer Size Code :
B
Diameter :
4.7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TANTALEX®, 150D
Length :
12.04mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Hermetically Sealed
Published :
Tolerance :
±5%