150D106X0035R2TE3
Mfr.Part #
150D106X0035R2TE3
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
Tantalum Capacitors
Termination :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Hermetically Sealed
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Length :
17.42mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
4 %
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
R
Diameter :
7.34mm