150D106X0035R2G
Mfr.Part #
150D106X0035R2G
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Published :
Contact Plating :
Tin
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
10μF
Diameter :
7.34mm
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
17.42mm
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
35V
Dissipation Factor :
4 %
Tolerance :
±20%