150D106X0006B2BE3
Mfr.Part #
150D106X0006B2BE3
Description
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Manufacturer Size Code :
B
Voltage - Rated :
6V
Lead Diameter :
510 µm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Axial
Termination :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
4.7mm
Contact Plating :
Tin
Length :
12.04mm
Voltage - Rated DC :
6V
Capacitance :
10μF
Dissipation Factor :
6 %
Max Operating Temperature :
85°C
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead/Base Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-55°C