150D105X9125B2T
Mfr.Part #
150D105X9125B2T
Description
CAP TANT 1UF 10% 125V AXIAL
Tantalum Capacitors
Lead Diameter :
510 µm
Tolerance :
±10%
Length :
12.04mm
Diameter :
4.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
125V
Capacitance :
1μF
Series :
TANTALEX®, 150D
Min Operating Temperature :
-55°C
Polarity :
Polar
Type :
Hermetically Sealed
Published :
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Package / Case :
Axial
Mounting Type :
Through Hole
Manufacturer Size Code :
B
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C