150D105X9100B2BE3
Mfr.Part #
150D105X9100B2BE3
Description
CAP TANT 1UF 10% 100V AXIAL
Tantalum Capacitors
Published :
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1μF
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
4.7mm
Length :
12.04mm
Lead Diameter :
510 µm
Manufacturer Size Code :
B
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C