150D105X9060B2TE3
Mfr.Part #
150D105X9060B2TE3
Description
CAP TANT 1UF 10% 60V AXIAL
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
60V
Lead Diameter :
510 µm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Diameter :
4.7mm
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
12.04mm
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
B
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Hermetically Sealed
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
1μF