150D105X9060B2BE3
Mfr.Part #
150D105X9060B2BE3
Description
CAP TANT 1UF 10% 60V AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
Lead Diameter :
510 µm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
B
Through Hole
Mount :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Length :
12.04mm
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
4.7mm
Voltage - Rated :
60V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
1μF