150D105X9050A2BE3
Mfr.Part #
150D105X9050A2BE3
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL
Stock
40
In Stock :
40
TANTALEX®, 150D
Published :
2008
Voltage - Rated :
50V
Length :
7.26mm
Leakage Current :
500nA
Capacitance :
1μF
Axial
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Diameter :
510 µm
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
A
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Contact Plating :
Tin
Dissipation Factor :
2 %
Height :
7.26mm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Termination :
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
3.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Hermetically Sealed
Voltage :
50V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
REACH SVHC :
Unknown
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
150D105X9050A2BE3
Introducing Tantalum Capacitors Vishay / Sprague 150D105X9050A2BE3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Axial, Operating Temperature:-55°C~125°C, Type:Hermetically Sealed, Voltage:50V, 150D105X9050A2BE3 pinout, 150D105X9050A2BE3 datasheet PDF, 150D105X9050A2BE3 amp .Beyond Tantalum Capacitors Vishay / Sprague 150D105X9050A2BE3 ,we also offer 293D106X9016B2TE3, TAJR106M006RNJ, 293D106X0016B2TE3, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.