150D105X0075B2BE3
Mfr.Part #
150D105X0075B2BE3
Description
CAP TANT 1UF 20% 75V AXIAL
Tantalum Capacitors
Published :
Lead Diameter :
510 µm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Length :
12.04mm
Diameter :
4.7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
75V
Capacitance :
1μF
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C