150D105X0050A2GE3
Mfr.Part #
150D105X0050A2GE3
Description
CAP TANT 1UF 20% 50V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Type :
Hermetically Sealed
Capacitance :
1μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%