15-21/Y2C-KR1S2B/3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
15-21/Y2C-KR1S2B/3T
Manufacturer
Everlight Electronics
Description
LED SMD
Manufacturer :
Everlight Electronics
Product Category :
Resistance Tolerance :
5
Temperature Coefficient :
200 ppm/K
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
Pulse Proof, High Power
Resistance :
2 kOhm
Series :
Power Rating :
1.5 W