14R-CBSU-12.0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
14R-CBSU-12.0
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 12" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Series :
10-CBS
Mounting Type :
Through Hole
Height - Overall :
0.130 3.30mm
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
12.000 304.80mm
Type :
Shield, 2-Piece
Factory Lead Time :
4 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
14R-CBSU-12.0
Leader Tech Inc. 14R-CBSU-12.0
Shield, 2-Piece 0.130 3.30mm 12.000 304.80mm Through Hole Non-Vented 10-CBS
14R-CBSU-12.0 Overview
14R-CBSU-12.0 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
10-CBS
14R-CBSU-12.0 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
14R-CBSU-12.0 RF Shields applications.
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
  • Speakers
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC