1493K-17LFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1493K-17LFT
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLOCK SYNTHESIZER 20-VFQFPN
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Base Part Number :
ICS1493-17
PLL :
Yes with Bypass
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution, Spread Spectrum Clock Generator
Voltage - Supply :
1.7V~2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Circuits :
1
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Frequency (Max) :
48MHz
Output :
Clock
Mounting Type :
Surface Mount
Input :
Clock, Crystal
Differential - Input:Output :
No/No
Operating Temperature :
-10°C~80°C