1410Y1000682MXRE03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1410Y1000682MXRE03
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 1410
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Capacitance :
6800pF
Feature :
Low ESL (X2Y), Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 1410Y1000682MXRE03
FlexiCap 1410 3727Metric Ceramic Capacitor 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm X7R 2R1 ±20% 6800pF