1410Y1000332MXRE03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1410Y1000332MXRE03
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1410
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Low ESL (X2Y), Soft Termination
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Knowles Syfer 1410Y1000332MXRE03
FlexiCap 1410 3727Metric Ceramic Capacitor 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm X7R 2R1 ±20% 3300pF