1410J1000823MXTE03
Mfr.Part #
1410J1000823MXTE03
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1410
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Bypass, Decoupling
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Width :
2.5mm
FEED THROUGH CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
L3.6XB2.5XH2.0 (mm)/L0.142XB0.098XH0.079 (inch)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Height :
2mm
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.082µF