1410J1000393MXTE03
Mfr.Part #
1410J1000393MXTE03
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1410
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Height :
2mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Additional Feature :
NICKEL BARRIER TERMINATION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.039µF
Bypass, Decoupling
Voltage - Rated :
100V
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Length :
3.6mm
Width :
2.5mm
Tolerance :
±20%