1410J1000153MXTE03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1410J1000153MXTE03
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1410
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
2mm
Capacitance :
0.015µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
NICKEL BARRIER TERMINATION
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
2
Length :
3.6mm
Width :
2.5mm
Applications :
Bypass, Decoupling
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Low ESL (X2Y)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Physical Dimension :
L3.6XB2.5XH2.0 (mm)/L0.142XB0.098XH0.079 (inch)
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm