14-CBSA-3.0X3.25X0.13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
14-CBSA-3.0X3.25X0.13
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 3" X 3.25" T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Ventilation :
Non-Vented
Height - Overall :
0.130 3.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Width - Overall :
3.000 76.20mm
Length - Overall :
3.250 82.55mm
Type :
Shield, 2-Piece
Series :
10-CBS
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shield, 2-Piece 0.130 3.30mm 3.000 76.20mm Through Hole 3.250 82.55mm Non-Vented 10-CBS Bulk
14-CBSA-3.0X3.25X0.13 Overview
14-CBSA-3.0X3.25X0.13 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
10-CBS
A solid enclosure of Bulk
14-CBSA-3.0X3.25X0.13 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
14-CBSA-3.0X3.25X0.13 RF Shields applications.
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC