1377G14-BK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1377G14-BK
Manufacturer
Anderson Power Products
Description
RT ANG PCB CNT .183/1.295
Manufacturer :
Anderson Power Products
Product Category :
Blade Type Power Connector Contacts
Accessory Type :
Product :
Contacts
Current Rating :
25 A
Contact Material :
COPPER ALLOY
IP Rating :
Series :
Product Category :
Heavy Duty Power Connectors
Subcategory :
Power Connectors
Product Type :
Heavy Duty Power Connectors
Termination Style :
Solder
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Bulk
Housing Material :
Tradename :
Powerpole
Product Status :
Active
Thread Size :
Voltage Rating :
600 V
Package :
Bulk
RoHS :
Details
Brand :
Number of Positions :
Datasheets
1377G14-BK
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END 2
    CLAMP, CABLE, SBS MINI, GRAY
    SAF-D-GRID PLUG & C20 14 AWG SJT
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END S