135D226X9025C6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
135D226X9025C6
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
Stock
23
In Stock :
23
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Hermetically Sealed
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.203Diax0.453L 5.16mmx11.51mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Termination :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
135D
Length :
11.5062mm
Feature :
Wet Tantalum
Voltage - Rated :
25V
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
200°C
Diameter :
4.78mm
Manufacturer Size Code :
C
Package / Case :
Ripple Current :
800mA
Tolerance :
±10%
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
2µA
Published :
2016
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.2Ohm