1331R-391H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1331R-391H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Height :
3.68mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±3%
Series :
1331R
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
ECCN Code :
EAR99
Q Factor :
42
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
485mA
Shielding :
yes
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Depth :
3.18mm
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
42 @ 25MHz
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance :
390nH
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
42
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
485mA
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Case/Size Code :
Package / Case :
2-SMD
Material - Core :
Iron
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
JESD-609 Code :
e1
Datasheets
1331R-391H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD