1331R-151J
Mfr.Part #
1331R-151J
Description
FIXED IND 150NH 610MA 120MOHM SM
Test Frequency :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Material - Core :
Iron
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Depth :
3.18mm
Height :
3.68mm
Max DC Current :
610mA
Current Rating :
610mA
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
415MHz
Number of Terminations :
2
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Q Factor :
45
Inductance :
150nH
Datasheets
1331R-151J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD