1331R-151H
Mfr.Part #
1331R-151H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150NH 610MA 120MOHM SM
Fixed Inductors
Test Frequency :
25MHz
Q Factor :
45
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Height :
3.68mm
Package / Case :
2-SMD
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
610mA
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Shielding :
yes
Inductance :
150nH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Iron
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Frequency - Self Resonant :
415MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
3.18mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Case/Size Code :
Series :
1331R
JESD-609 Code :
e1
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Current Rating :
610mA
Tolerance :
±3%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
1331R-151H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD