1331R-102H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1331R-102H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
150MHz
Tolerance :
±3%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
37
Inductance :
1μH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Shielding :
yes
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.18mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Package / Case :
2-SMD
Mount :
Surface Mount
Published :
Max DC Current :
385mA
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
1331R
Height :
3.68mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Case/Size Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Test Frequency :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q @ Freq :
37 @ 25MHz
Current Rating :
385mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Q Factor :
37
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e1
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Datasheets
1331R-102H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD