1330R-90H
Mfr.Part #
1330R-90H
Description
FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM SMD
Tolerance :
±3%
Q Factor :
30
Max DC Current :
29mA
Test Frequency :
790kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Depth :
3.18mm
Frequency - Self Resonant :
3.8MHz
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Inductance :
820μH
DC Resistance (DCR) :
65Ohm Max
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Height :
3.68mm
Current Rating :
29mA
Datasheets
1330R-90H
1330R-90H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD