1330R-88H
Mfr.Part #
1330R-88H
Description
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM SMD
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Inductance :
680μH
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
DC Resistance (DCR) :
60Ohm Max
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Q Factor :
30
Test Frequency :
790kHz
Depth :
3.18mm
Current Rating :
30mA
Height :
3.68mm
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Max DC Current :
30mA
Datasheets
1330R-88H
1330R-88H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD