1330R-86G
Mfr.Part #
1330R-86G
Description
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM SMD
Depth :
3.18mm
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Inductance :
560μH
Test Frequency :
790kHz
Height :
3.68mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
DC Resistance (DCR) :
46Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Q Factor :
30
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
35mA
Tolerance :
±2%
Current Rating :
35mA
Datasheets
1330R-86G
1330R-86G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD