1330R-78G
Mfr.Part #
1330R-78G
Description
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM SMD
Height :
3.68mm
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Max DC Current :
47mA
Inductance :
270μH
Depth :
3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
Q Factor :
30
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
790kHz
Current Rating :
47mA
DC Resistance (DCR) :
25Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Datasheets
1330R-78G
1330R-78G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD