1330R-54H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1330R-54H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
3.68mm
Series :
1330R
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
No
Number of Pins :
2
Depth :
3.18mm
Max DC Current :
140mA
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~105°C
JESD-609 Code :
e1
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Published :
Package / Case :
2-SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
140mA
Q Factor :
45
DC Resistance (DCR) :
3.5Ohm Max
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Inductance :
27μH
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
2.5MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Tolerance :
±3%
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1330R-54H
1330R-54H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD