1330R-18J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1330R-18J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 420MA 850MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e1
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Number of Terminations :
2
Depth :
3.18mm
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Shielding :
No
Radiation Hardening :
No
Height :
3.68mm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2-SMD
Test Frequency :
25MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Max DC Current :
420mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Series :
1330R
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Case/Size Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Q @ Freq :
28 @ 25MHz
Q Factor :
28
HTS Code :
Inductance :
820nH
Material - Core :
Phenolic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
420mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1330R-18J
1330R-18J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD