131A-304Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
131A-304Y
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LENS YELLOW PANEL MOUNT THREADED
Manufacturer :
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Number of LEDs :
1
Height :
10.6934mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lens Transparency :
Clear
Series :
131A
Material :
Polycarbonate
Shape :
Dome
Lens Size :
11.13mm Dia
Mounting Type :
Panel Mount, Threaded Base
Type :
Lens Cap
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Style :
Round with Domed Top
Diameter :
11.1252mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Color :
Yellow
Datasheets
131A-304Y
Visual Communications Company, LLC 131A-304Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING