12SWS0445
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12SWS0445
Manufacturer
Essentra Components
Description
SHOULDER WASHER .143 ID .313 OD
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Material :
Nylon
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter - Shoulder :
0.175 (4.45mm)
Thickness - Overall :
0.031 0.79mm
Diameter - Outside :
0.313 (7.95mm)