12PSB--10PK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12PSB--10PK
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 12V
Manufacturer :
Product Category :
Current Rating :
170mA
Voltage - Rated DC :
12V
MSCP (Mean Spherical Candle Power) :
2000 MSCP
Mount :
Base
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Lens Size :
T-2
Number of Contacts :
6
Lens Color :
Clear
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Telephone Slide Base Type 5 Standard
Operating Supply Voltage :
12V
Voltage - Rated :
12V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Type :
Incandescent
Life (Hours) :
12000 hours
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Clear
Lens Style :
Round with Flat Top
Datasheets
12PSB--10PK
Visual Communications Company, LLC 12PSB--10PK
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING