12ESB--10PK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12ESB--10PK
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 12V
Manufacturer :
Product Category :
Type :
Incandescent
Lens Style :
Round with Flat Top
Mount :
Base
Color :
Clear
Lead Style :
Telephone Slide Base Type 5 Short
MSCP (Mean Spherical Candle Power) :
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Life (Hours) :
7500 hours
Voltage - Rated DC :
12V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Size :
T-2
Current Rating :
35mA
Datasheets
12ESB--10PK
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING