12DKBG5B
Mfr.Part #
12DKBG5B
Description
LINE FILTER 115/250VAC 12A CHASS
Single Phase
Leakage Current (Max) :
2mA
Physical Dimension :
L45.0XB34.0XH30.0 (mm)/L1.772XB1.339XH1.181 (inch)
Inductance :
700μH
Series :
DK
Termination Style :
Quick Connect
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Current Rating :
12A
Approval Agency :
CSA, UR, VDE
Height :
30mm
Max Current Rating :
12A
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Voltage - Rated AC :
115V 250V
50/60Hz
Width :
34mm
Packaging :
Box
Frequency :
60Hz
Configuration :
Single Stage
Termination :
Connector, Quick Connect
Mount :
Chassis Mount
Length :
64.5mm
Datasheets
12DKBG5B
Delta Electronics 12DKBG5B
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH