1286AS-H-1R0M=P2
Mfr.Part #
1286AS-H-1R0M=P2
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 1UH 2.5A 82 MOHM SMD
Inductance :
1μH
Current Rating :
2.5A
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Case Code (Metric) :
Number of Functions :
1
Depth :
1.6mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
2.3A
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Series :
DFE201612C
Test Frequency :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
DC Resistance (DCR) :
82mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1286AS-H-1R0M=P2
Murata Electronics 1286AS-H-1R0M=P2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD