1285AS-H-2R2M=P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1285AS-H-2R2M=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.5A 204MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Iron Powder
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current Rating :
1.5A
Case Code (Metric) :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
204mOhm Max
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Inductance :
2.2μH
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
1.2A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Metal Alloy, Wirewound
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
DFE201610C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Depth :
1.6mm