1273AS-H-220M=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1273AS-H-220M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 2A 126 MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Series :
DEM8030C
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Pins :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
126mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Max DC Current :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Material - Core :
Ferrite
Number of Terminations :
2
Current Rating :
2A
Type :
Wirewound
Inductance :
22μH
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Operating Temperature (Max) :
85°C