12066D226KAT4A
Mfr.Part #
12066D226KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
3.2mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Number of Terminations :
2
Negative Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
2.29mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
22µF
Dielectric Material :
Ceramic
Polarity :
NON-POLARIZED
Multilayer :
yes
Positive Tolerance :
10%