12065G684ZAT2A
Mfr.Part #
12065G684ZAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1206
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.68µF
Temperature Coefficient :
Y5V F
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
Height :
1.27mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
939.8μm
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
-20% +80%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dissipation Factor :
2.5 %
Datasheets
12065G684ZAT2A
KYOCERA AVX 12065G684ZAT2A
0.68μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)