12065G334ZAT2A
Mfr.Part #
12065G334ZAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
-20% +80%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Dissipation Factor :
10 %
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Thickness :
939.8μm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.33μF