12065G224ZAT4A
Mfr.Part #
12065G224ZAT4A
Description
CAP CER SMD
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Dielectric :
Y5V
Min Operating Temperature :
-30°C
Temperature Coefficient :
-82/+22% ppm/°C
Height :
0.94mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
12 Weeks
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Depth :
1.6mm
Capacitance :
220nF
Tolerance :
80%
Datasheets
12065G224ZAT4A
220nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206