12065G154ZAT4A
Mfr.Part #
12065G154ZAT4A
Description
CAP CER SMD
Height :
0.94mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Width :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
yes
Operating Temperature (Min) :
-30°C
Multilayer :
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Temperature Coefficient :
-82/+22% ppm/°C
Capacitance :
0.15μF
Positive Tolerance :
80%
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Series :
12065G
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Length :
3.2mm
Datasheets
12065G154ZAT4A
12065G 0.15μF Ceramic Capacitor -82/+22% ppm/°C 2 Terminations